| Weight | 4.95 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 9.2" |
| Model | PLR-16 |
| Caliber | 556NATO |
| Manufacturer | Kel-Tec |
| Weight | 4.95 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 9.2" |
| Model | PLR-16 |
| Caliber | 556NATO |
| Manufacturer | Kel-Tec |