| Weight | 4.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Fiber Optic Front, Bomar Style Rear |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Model | Gold Cup |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |
| Weight | 4.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Fiber Optic Front, Bomar Style Rear |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Model | Gold Cup |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |