| Weight | 4.46 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Blue |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Blued |
| Model | Competition Government |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |
| Weight | 4.46 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Blue |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Blued |
| Model | Competition Government |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |