| Weight | 4.55 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 9 Rounds |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Stainless |
| Model | Competition Pistol |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 38 Super |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |
| Weight | 4.55 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 9 Rounds |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Stainless |
| Model | Competition Pistol |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 38 Super |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |