| Weight | 9.69 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 40 Rounds |
| Color | Flat Dark Earth |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5.5" |
| Size | Full Size |
| Finish | Matte |
| Model | VECTOR SDP |
| Type | Pistol |
| Caliber | 9MM |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |
| Weight | 9.69 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 40 Rounds |
| Color | Flat Dark Earth |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5.5" |
| Size | Full Size |
| Finish | Matte |
| Model | VECTOR SDP |
| Type | Pistol |
| Caliber | 9MM |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |