| Weight | 9.70 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 30 Rounds |
| Color | Woodland |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5.5" |
| Size | Full Size |
| Finish | Cerakote |
| Model | VECTOR SDP |
| Type | Pistol |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |
| Weight | 9.70 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 30 Rounds |
| Color | Woodland |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5.5" |
| Size | Full Size |
| Finish | Cerakote |
| Model | VECTOR SDP |
| Type | Pistol |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |