| Weight | 12.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 33 Rounds |
| Color | Woodland |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Cerakote |
| Model | VECTOR CRB |
| Type | Carbine |
| Caliber | 10mm Auto |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |
| Weight | 12.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Capacity | 33 Rounds |
| Color | Woodland |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Cerakote |
| Model | VECTOR CRB |
| Type | Carbine |
| Caliber | 10mm Auto |
| Manufacturer | KRISS USA, Inc |