| Weight | 8.55 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Fiber Optic |
| Capacity | 5 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Blued |
| Model | Lever Action .410 Shotgun X |
| Caliber | 410 Bore 2.5" |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Weight | 8.55 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Fiber Optic |
| Capacity | 5 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Blued |
| Model | Lever Action .410 Shotgun X |
| Caliber | 410 Bore 2.5" |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |