| Weight | 7.60 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |
| Capacity | 7 Rounds |
| Color | Burnt Bronze |
| Barrel Length | 16.5" |
| Finish | Cerakote |
| Model | H12 |
| Type | Lever |
| Caliber | 44 Special |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Weight | 7.60 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |
| Capacity | 7 Rounds |
| Color | Burnt Bronze |
| Barrel Length | 16.5" |
| Finish | Cerakote |
| Model | H12 |
| Type | Lever |
| Caliber | 44 Special |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |