| Weight | 7.30 lbs |
| Action | Pump |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 12 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20.5" |
| Finish | Blued |
| Model | Pump Action |
| Caliber | 22 WMR |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Weight | 7.30 lbs |
| Action | Pump |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 12 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20.5" |
| Finish | Blued |
| Model | Pump Action |
| Caliber | 22 WMR |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |