| Weight | 6.70 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Blade Front |
| Capacity | 15 Rounds |
| Color | Black |
| Barrel Length | 18.5" |
| Finish | Blued |
| Model | Western |
| Type | Lever |
| Caliber | 22 LR |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |
| Weight | 6.70 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Blade Front |
| Capacity | 15 Rounds |
| Color | Black |
| Barrel Length | 18.5" |
| Finish | Blued |
| Model | Western |
| Type | Lever |
| Caliber | 22 LR |
| Manufacturer | Henry Repeating Arms |