| Weight | 3.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Silver |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Polished |
| Model | 1911 |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 22 LR |
| Manufacturer | American Tactical |
| Weight | 3.60 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Silver |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Polished |
| Model | 1911 |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 22 LR |
| Manufacturer | American Tactical |