| Weight | 3.58 lbs |
| Action | Revolver |
| Sights | Brass Front |
| Capacity | 6 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 2" |
| Finish | DLC |
| Model | Night Cobra |
| Type | Double Action Only |
| Caliber | .38 Special |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |
| Weight | 3.58 lbs |
| Action | Revolver |
| Sights | Brass Front |
| Capacity | 6 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 2" |
| Finish | DLC |
| Model | Night Cobra |
| Type | Double Action Only |
| Caliber | .38 Special |
| Manufacturer | Colt's Manufacturing |