| Weight | 4.02 lbs |
| Action | Revolver |
| Sights | Fixed Sights |
| Capacity | 6 Rounds |
| Color | Blue |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 8" |
| Model | Angel Eyes |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 45 Colt |
| Manufacturer | Cimarron |
| Weight | 4.02 lbs |
| Action | Revolver |
| Sights | Fixed Sights |
| Capacity | 6 Rounds |
| Color | Blue |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 8" |
| Model | Angel Eyes |
| Type | Single Action Only |
| Caliber | 45 Colt |
| Manufacturer | Cimarron |