| Weight | 8.35 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Blued |
| Model | Carbine |
| Type | Lever |
| Caliber | 357 Magnum |
| Manufacturer | Winchester Repeating Arms |
| Weight | 8.35 lbs |
| Action | Lever |
| Sights | Adjustable Sights |
| Capacity | 10 Rounds |
| Color | Blue |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Blued |
| Model | Carbine |
| Type | Lever |
| Caliber | 357 Magnum |
| Manufacturer | Winchester Repeating Arms |