| Weight | 10.20 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Optics Ready |
| Capacity | 13 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Barrel Length | 8" |
| Finish | Cerakote |
| Model | MKG |
| Type | AR |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | CMMG |
| Weight | 10.20 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | Optics Ready |
| Capacity | 13 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Barrel Length | 8" |
| Finish | Cerakote |
| Model | MKG |
| Type | AR |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | CMMG |