| Weight | 3.35 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | 3 Dot |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Size | Full Size |
| Model | Untouchable |
| Type | 1911 |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | EAA Corp |
| Weight | 3.35 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | 3 Dot |
| Capacity | 8 Rounds |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Barrel Length | 5" |
| Size | Full Size |
| Model | Untouchable |
| Type | 1911 |
| Caliber | 45 ACP |
| Manufacturer | EAA Corp |