| Weight | 3.35 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | 3 Dot |
| Capacity | 17 Rounds |
| Color | Tungsten |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Cerakote |
| Model | MC9 |
| Type | Striker Fired |
| Caliber | 9MM |
| Manufacturer | Girsan |
| Weight | 3.35 lbs |
| Action | Semi-automatic |
| Sights | 3 Dot |
| Capacity | 17 Rounds |
| Color | Tungsten |
| Material | Polymer |
| Barrel Length | 5" |
| Finish | Cerakote |
| Model | MC9 |
| Type | Striker Fired |
| Caliber | 9MM |
| Manufacturer | Girsan |